9.1.19

האם ניתן להשתמש באריחי קרמיקה בחוץ


האם אפשר להשתמש באריחי קרמיקה בתור ריצוף חצר? אפשר, אך חשוב לעשות את זה נכון.

לקנות את האריחים הנכונים


אם אתם רוצים להתקין אריחי קרמיקה אצלכם בחצר, במרפסת, בגג או בכל מקום חיצוני אחר חשוב שתרכשו את האריחים הנכונים. יש אריחי קרמיקה שיכולים להתאים למתאר החיצוני אך רוב האריחים לא יתאימו. לכן חשוב מאוד שלא תתבלבלו ותבחרו אריחי קרמיקה שמיועדים בכלל למטבח או לחדר האמבטיה ואז תחליטו להתקין אותם בחצר כי בסופו של דבר האריחים הללו ייהרסו מהר מאוד. ריצוף חצר מקרמיקה יכול להיות פתרון נהדר אם תרכשו אריחים שעמידים לקרינת השמש וכאלו שיהיה גם קל מאוד לנקות. אסור לשכוח את עניין הניקיון שכן ריצוף חצר מתלכלך הרבה יותר מריצוף רגיל.

לא כל אריח יהיה עמיד למים


לא כל אריח קרמיקה יהיה חזק מספיק כדי להיות בחוץ וגם לא כל אריח קרמיקה שמותאם לשימוש חוץ יהיה עמיד למים במידה המספקת. יכול להיות שהמשפט האחרון מעט מבלבל אתכם הרי הסיבה שמתקינים אריחי קרמיקה היא כדי שהם לא יספחו את המים וישמרו על הקיר במתאר לח כמו מקלחת או מטבח, אך בחוץ לא מדובר על מתאר רטוב כזה. כאשר ישנו ריצוף חצר מקרמיקה המים יהיו בכמויות הרבה יותר גדולות. לכן יש צורך לבחור אריחי קרמיקה שיהיו מתאימים לשימוש חוץ וחשוב לבדוק את התקן שלהם. יש כיום אריחים שעמידים למים שמיוצרים באופן סינטטי במפעל והם יהיו בחירה טובה.

גם ההתקנה חשובה לעמידות


עד כה דיברנו על המאפיינים של אריחי הקרמיקה שבהם תוכלו להשתמש כריצוף חצר אך יש להתייחס גם להתקנה. לא משנה עד כמה הריצוף יהיה איכותי ועמיד, הוא חייב להיות מותקן היטב. בגלל שיש מים רבים, שחיקה גבוהה מקרינת השמש ותחזוקה פחות טובה מאשר ריצוף פנימי שנמצא בתוך הבית, יש סיכוי שעם התקנה לא מקצועית הריצוף ייהרס וגם יהיה מסוכן. לכן חשוב מאוד לדאוג להתקנה נכונה ומקצועית שתתבצע על ידי מתקינים מוסמכים. כחלק מסקר השוק שאתם מבצעים לפני רכישת אריחי הקרמיקה לשימוש חוץ חשוב שתבדקו האם יש אחריות על ההתקנה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה