2.12.21

קרמיקה למטבח

 


המטבח הוא בין החללים החשובים והמושקעים בבית, הן בהיבט של ההשקעה הכספית בו, והן בהיבט של השפעתו על עיצוב החלל הראשי כולו. כיום שיטת הבניה והעיצוב נשענת על עיקרון החללים הפתוחים, ובמרבית הדירות והבתים ניתן לראות חלל פתוח רחב המחבר בין המטבח, פינת האוכל וחדר האירוח- הסלון.

עיצוב המטבח יתחיל אל מול חברות המטבחים והנגרות, בתכנון של מטבח פונקציונלי, שטחי עבודה ושטחי אחסון, לצד מתן דגש על האמירה העיצובית. המטבח יהווה את האלמנט שמוביל את הסגנון העיצובי של החלל כולו: עיצוב כפרי, עיצוב נורדי, עיצוב מודרני ושאר סגנונות.

עם בחירת המטבח חשוב לתת את הדעת על החיפוי לקירות המטבח, אשר נשען בעיקרו על חיפוי קרמיקה למטבח: אריחי קרמיקה מותאמים לשלל עיצובים, לקירות המטבח.

למה צריך חיפוי קרמיקה למטבח?

חיפוי הקרמיקה למעשה מכסה את הקירות שבין הארונות, מעל הכיריים, הכיור ושאר אלמנטים המאפיינים את עבודת המטבח.

בחירת קרמיקות למטבח אינן לצורך אלמנט עיצובי בלבד, כי אם מיועדות להגנה על הקירות ותשתית המבנה מפני חדירת מים. קרמיקות למטבח גם מגינות על קירות המטבח מפני ספיחת לכלוך ושומנים, אותם ניתן לנקות ביתר קלות מן האריחים.

על מנת להבטיח כי אריחי קרמיקה למטבח יספקו איטום מיטבי יש לתת את הדעת הן על סוג האריחים ואיכותם, כמו גם על עבודת התקנה מקצועית ויסודית, ומילוי של החריצים והחריצים ברובה אפוקסית עמידה בתנאי לחות.

התקנת אריחי הקרמיקה  אינה חלק מהתקנת המטבח ואינה מצויה באחריות חברת המטבחים. ברכישת דירה מקבלן הקבלן יהיה אמון על עבודת התקנת האריחים, ובמקרה של החלפת המטבח תוך שיפוץ עצמאי, יש לזמן איש מקצוע בתחום לאחר התקנת המטבח בפועל. את אריחי הקרמיקה יש לרכוש מבעוד מועד, בכמות התואמת את שטח החיפוי הרצוי.

 

בחירת גודל האריח

אריחי קרמיקה למטבח מגיעים בגדלים שונים, החל מאריחים צרים בסגנון דמוי אבן טבעית וכלה באריחים מבריקים ורחבי מידות. בחירה של גודל האריח אינה מנותקת מבחירת סגנון האריח והאמירה העיצובית כולה, אולם ניתן לקבוע כי מטבחים קטנים בעלי שטח חיפוי מצומצם יקבלו מראה נקי ונינוח יותר באמצעות אריחים קטנים, בעוד שמרחבי חיפוי גדולים ניתן ומומלץ לחפות באריים גדולים שיוצרים אלמנט של מרחב ויוקרה.


קרמיקה למטבח- עלויות

עלויות החיפויים למטבח ולקירות בכלל מושפעות מאיכות החיפוי, עובי האריחים ועמידותם, כמו גם הסגנון העיצובי והמיתוג. העלות נעה בין עשרות ומאות שקלים למטר, כאשר מומלץ לרכוש מעט יותר אריחים מן הנדרש על פי היקף שטח החיפוי, לכל מקרה של תקלה, שבר באריח, או צורך בהחלפת אריחים בעתיד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה